Realizace

Malá koupelna se sprchovým koutem Walk-In

Malá koupelna se sprchovým koutem. Keraservis
Mgr. Markéta Hlochová
O realizaci projektu se postaral/a:
Mgr. Markéta Hlochová
Datum realizace:
2020

Navrhnout zařízení malé koupelny tak, aby byla funkční, praktická a navíc ještě elegantně minimalistická – to není úplně snadný úkol. U této koupelny v domě klienta v Ostravě se to povedlo a dokonce ještě vypadá větší, než ve skutečnosti je. Jak je to možné? Důvodů je více, ale opravdu velkou roli v této koupelně hraje správně vybraný sprchový kout, který na první pohled vlastně ani nevidíte. A v tom je to kouzlo.

Jaký zvolit sprchový kout

Představte si nejdříve, že v rohu této koupelny je typizovaný sprchový kout s vaničkou ve tvaru čtvrtkruhu. Určitě by se tam vešel. Máte to? Jak se vám to líbí? Nic proti typizovaným sprchovým koutům s vaničkou, své dobré uplatnění samozřejmě nacházejí, ale do této koupelny by se naprosto nehodil. Naopak tento sprchový kout Wak-In se sem hodí skvěle, protože se skládá pouze ze skleněné pevné bezrámové zástěny. Nejsou zde žádná dvířka, která by potřebovala prostor pro otevírání a zástěna Hüppe je kompletně průhledná. A když vejdete do koupelny, přestože má jen několik málo metrů čtverečních, působí díky použitému sklu pěkně prostorně. Tak jednoduché to je!

Jaké barvy použít

Všimněte si, že v této koupelně to architektka nijak nepřeháněla s barvami. Šedá, antracitová, bílá a dřevo – tento barevný mix je velmi decentní. Obklady a dlažby v imitaci betonu jsou naší vlastní série Keragen. Keramika v dezénu dřeva, konkrétně ořechu AXI Chesnut, je z italské dílny Atlas Concorde. To vše doplněno kvalitní sanitou bílé barvy – umyvadlem značky Azzura Elegance Square a toalety Ideal Standard TESI Rimless. Úložné skříňky na míru v barvě dřeva jsou značky Le Bon. Ale co je také velmi důležité, velkou roli zde hraje sofistikovaná hra s vnímáním prostoru - veliké zrcadlo místnost opticky rozšiřuje a zcela netradičně umístěný otopný žebřík TERMA ji zase opticky rozděluje!

Vybavujete malou koupelnu? Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného materiálu, vypracujeme návrh a zajistíme i realizaci. Vyberte si showroom v Praze, Brně nebo Ostravě, zkrátka ten, který máte nejblíže vašeho bydliště a přijďte za námi. Budeme se vám rádi věnovat.

Vaše realizace mne zaujala. Kontaktujte mne prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v realizaci


Dlažba KERAGEN Grey 60x60
Skladem 5.755 m2

Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner