Realizace

Malá koupelna se sprchovým koutem Walk-In

Malá koupelna se sprchovým koutem Walk-In
Markéta Hlochová
O realizaci projektu se postaral/a:
Markéta Hlochová
Datum realizace:
2020

Navrhnout zařízení malé koupelny tak, aby byla funkční, praktická a navíc ještě elegantně minimalistická – to není úplně snadný úkol. U této koupelny v domě klienta v Ostravě se to povedlo a dokonce ještě vypadá větší, než ve skutečnosti je. Jak je to možné? Důvodů je více, ale opravdu velkou roli v této koupelně hraje správně vybraný sprchový kout, který na první pohled vlastně ani nevidíte. A v tom je to kouzlo.

Jaký zvolit sprchový kout

Představte si nejdříve, že v rohu této koupelny je typizovaný sprchový kout s vaničkou ve tvaru čtvrtkruhu. Určitě by se tam vešel. Máte to? Jak se vám to líbí? Nic proti typizovaným sprchovým koutům s vaničkou, své dobré uplatnění samozřejmě nacházejí, ale do této koupelny by se naprosto nehodil. Naopak tento sprchový kout typu Walk In se sem hodí skvěle, protože se skládá pouze ze skleněné pevné bezrámové zástěny. Nejsou zde žádná dvířka, která by potřebovala prostor pro otevírání a zástěna Hüppe je kompletně průhledná. A když vejdete do koupelny, přestože má jen několik málo metrů čtverečních, působí díky použitému sklu pěkně prostorně. Tak jednoduché to je!

Jaké barvy použít

Všimněte si, že v této koupelně to architektka nijak nepřeháněla s barvami. Šedá, antracitová, bílá a dřevo – tento barevný mix je velmi decentní. Obklady a dlažby v imitaci betonu jsou naší vlastní série Keragen. Keramika v dezénu dřeva, konkrétně ořechu AXI Chesnut, je z italské dílny Atlas Concorde. To vše doplněno kvalitní sanitou bílé barvy – umyvadlem značky Azzura Elegance Square a toalety Ideal Standard TESI Rimless. Úložné skříňky na míru v barvě dřeva jsou značky Le Bon. Ale co je také velmi důležité, velkou roli zde hraje sofistikovaná hra s vnímáním prostoru - veliké zrcadlo místnost opticky rozšiřuje a zcela netradičně umístěný otopný žebřík TERMA ji zase opticky rozděluje!

Vybavujete malou koupelnu? Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného materiálu, vypracujeme návrh a zajistíme i realizaci. Vyberte si showroom v Praze, Brně nebo Ostravě, zkrátka ten, který máte nejblíže vašeho bydliště a přijďte za námi. Budeme se vám rádi věnovat.

Vaše realizace mne zaujala. Kontaktujte mne prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v realizaci


Dlažba KERAGEN Grey 60x60
Skladem > 50 m2

Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner