Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Ozvučení dodá vaší koupelně nový rozměr. Jaké vybrat a kam s ním? Poradíme

Ozvučení v koupelně | Keraservis

Koupelna je víc než jen prostor každodenní hygieny. Je (nebo by měla být) i místem odpočinku a relaxace, kde se můžeme věnovat sami sobě a po náročném dni tady načerpat novou energii. Navodit v koupelně příjemnou atmosféru mohou pomoci vhodné doplňky, vonná svíčka, ale i hudba. Jaké ozvučení do koupelny zvolit a na co si při jeho výběru dávat pozor? Poradíme.

Výhody ozvučení v koupelně: méně stresu, více harmonie

Kromě toho, že vám budou ozvučenou koupelnu všichni závidět, má hned několik výhod. Prvním zřejmým přínosem jsou relaxace a pohoda, ke kterým hudba v koupelně výrazným způsobem přispívá. Nejedna studie už totiž prokázala, že poslech hudby může pozitivně ovlivnit náš nervový systém, snížit hladinu stresu a napomoci uvolnění svalů.

Ozvučení koupelny | Keraservis

Relax ve vířivce nepředčí vůbec nic. A co teprve v té domácí od Villeroy & Boch?

Ozvučení může ale sloužit také jako designový prvek, a to nejen díky moderním reproduktorům, které je dnes už snadné sladit se zbytkem koupelny, ať už je v retro, nebo minimalistické stylu. Například elegantní stropní reproduktory českého výrobce Dexon jsou k dispozici v kulaté i hranaté variantě se skrytým zesilovačem a instalovat je lze do sádrokartonu, podhledů i příček.

Přesto, že zvuk samotný nemůžeme vidět, dokáže hudba krásně podtrhnout vizuální vnímání prostoru a dát tak koupelně nový, v tomto případě zvukový rozměr.

Ozvučení koupelny | Keraservis

Není ozvučení jako ozvučení. Do koupelny vybírejte pečlivě

Při výběru ozvučení do koupelny je třeba brát v úvahu podmínky, které v této místnosti přirozeně panují. Vlhkost je nepřítelem každého elektronického zařízení, a proto je důležité volit voděodolné reproduktory, které odolají kondenzaci i páře. 

Zatočte s vlhkostí v koupelně snadno a efektivně. S těmito 5 tipy to zvládnete jako nic. 

Specializované reproduktory navržené pro koupelny nabízí nejen výbornou zvukovou kvalitu, ale také materiál odolný vůči vodě a poškození vlhkostí. Třeba reproduktory RP 61, RP 62, RP 81 nebo RP 82 od Dexon byly původně určené pro ozvučení lodí, a tak se jich není třeba bát v koupelně, ale dokonce ani v sauně.

Ozvučení koupelny | Keraservis

Na kabely táhnoucí se podél zdí zapomeňte. Jednak představují bezpečnostní riziko, jednak v dnešní době nejsou už vůbec zapotřebí. Bezdrátové technologie přinášejí svobodu a pohodlí a koupelna není žádnou výjimkou. Wi-fi či bluetooth připojení umožňuje jednoduché a rychlé propojení reproduktorů s telefonem, tabletem, notebookem, počítačem, nebo dokonce televizí. Svoji oblíbenou hudbu nebo podcasty stažené přímo do zařízení nebo streamované prostřednictvím Spotify a podobných služeb tak můžete poslouchat doslova na jedno kliknutí.

Na stěnu, nebo na strop? Umístění reproduktorů v koupelně nepodceňte 

Umístění reproduktorů v koupelně má nejen svoji praktickou a bezpečnostní stránku, ale také zásadní vliv na kvalitu zážitku z poslechu. Rovnoměrné rozložení zvuku po celé koupelně z ní udělá prostor plný harmonie, k zahození ale nemusí být ale ani cílená lokace reproduktorů v místech, kde vytvoří zajímavé zvukové efekty (třeba poblíž vany nebo ve sprchovém koutu). 

Klíčové je najít rovnováhu mezi těmito dvěma přístupy, aby vás hudba v koupelně nerušila, ale naopak vám přinášela co nejlepší prožitek. Než se tedy do instalace reproduktorů pustíte, vezměte v úvahu akustické vlastnosti místnosti i cíl, kterého chcete dosáhnout.

Ozvučení koupelny | Keraservis

Jak vypadá taková oáza relaxace? Třeba takto! Inspirujte se návrhem koupelny pro naše klienty.

Ozvučení přináší do koupelny nejen nový, zvukový rozměr, ale přispívá také k atmosféře pohody a relaxace, která by měla panovat v každé koupelně bez rozdílu. Chystáte-li se na stavbu nové nebo rekonstrukci stávající koupelny, určitě si do ní reproduktory naplánujte. S návrhem koupelny i jejího ozvučení vám rádi pomohou specialisté koupelnového studia Keraservis. Přijďte se s nimi poradit do showroomů v Praze, Brně a Ostravě nebo si rovnou sjednejte schůzku online.

Chci poradit s ozvučením v koupelně. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner