Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Výběr dlažby do interiéru

Výběr dlažby do interiéru

Porozhlížíte se po podlahové krytině do vašeho nového domova? Rozhodně zvažte interiérovou dlažbu. Dlažby opravdu nejsou chladné a monotónní - právě naopak! Můžete vybírat z mnoha designových stylů, vzorů a vizuálů. Tím získáte krásnou a výjimečnou podlahu a zároveň vám interiérová dlažba nabídne svá pozitiva z hlediska jednoduché údržby, dobré odolnosti a dlouhé životnosti.

Máte rádi veselé barvy a hravé vzory? Nebo raději sáhnete po uklidňujícím útulném dřevu? Představujete si spíše velkolepý lesk mramoru nebo spíše industriální betonovou stěrku? V nabídce keramické dlažby si můžete vybrat prakticky jakýkoliv vzhled podle vlastního vkusu a preferencí. Pro vaši lepší představu a inspiraci jsme připravili malou ochutnávku.

Dlažba v imitaci dřeva

drevo

Dlažba à la dřevo působí v interiéru velmi útulným dojmem, navozuje pocit tepla a bezpečí. Pokud chcete navodit venkovskou atmosféru, dřevo na podlaze je to nejlepší, co si můžete vybrat. Keramická dlažba se vyrábí také ve tvaru dřevěných prken, fošen, parket nebo mozaiky. Od své přírodní předlohy je k nerozeznání, věrně napodobuje barevnost, kresbu i strukturu dřeva. Na rozdíl od skutečného dřeva ale zachovává tvar, nekroutí se, nevysychá, není potřeba ji brousit a natírat. Inspirujte se kolekcemi tradičního italského výrobce Atlas Concorde – imitace patinovaného dřeva Heartwood, imitace dubu Arbor nebo Nid.

Dlažba v imitaci kamene a mramoru

kamen

Mramorová dlažba dodá místnosti elegantní vzhled, lesklý povrch odráží světlo a interiéry se díky ní rozzáří a působí luxusním dojmem. Kamenná dlažba nabízí spoustu možností – od hladkých industriálních povrchů po hrbolaté retro vhodné do venkovské chalupy. A opět nepoznáte, že nekráčíte po skutečném mramoru nebo kameni, ale po keramické dlažbě v jeho imitaci. A velkou výhodou je, že dlažba je nenasákavá, nemusíte se bát, že vylitá sklenička červeného vína napáchá nenapravitelné škody. Kolekcí, ze kterých si můžete vybrat dlažbu inspirovanou přírodními vzory z celé Evropy, je mnoho, vybíráme pro vás ty nejzajímavější: imitace vápence Lims, ikonická imitace porfyrů z italských Dolomit Dolmen Pro,

Dlažba v imitaci kovu

kov

Prvky kovu se stále více pronikají do našich domovů, a to v různých podobách. Co se týká dlažeb, mohou to na jedné straně být velkoformátové dlažby například ve vzhledu moderního kortenu nebo úplně opačně decentní zlatavé či stříbřité odlesky v jemných mozaikách. Dlažba nerezaví, neodlupuje se a nebledne! Z těchto kolekcí si určitě vyberete: experimentální metalická kolekce Blaze od Atlas Concorde nebo městská kovová kolekce Love Metalic.

Dlažba v imitaci betonu

beton

Beton není jen studený, strohý a šedý. Naopak nabízí tolik možností povrchů -  probarvených, strukturovaných, oživených geometrickými nebo patchworkovými dekoracemi. Imitace betonové stěrky je v dnešní době velmi žádaná – perfektně se hodí do minimalistických a industriálních interiérů. A dlažba má mnohem lepší užitné vlastnosti než skutečný beton, především není pórovitá a nedrolí se. Inspirujte se u kolekcí Atlas Concorde: odvážně barevné Flux a Boost Pro, hravá Raw

Dlažba s ostatními dekory 

patchwork

Nezapomenutelný interiér vytvoří také dlažba v imitaci prvorepublikového koberce Atlas Concorde Room, ve stylu patchworku s nádhernými rustikálními vzory plnými fantazie, opotřebovaná retro dlažba Recer jako ze staré provensálské chalupy nebo nápaditá mozaika

O dlažbách do interiéru bychom mohli psát téměř donekonečna a nikdy bychom toto obsáhlé téma nevyčerpali! Důležité je ale zmínit, že je potřeba vždy zvolit dlažbu správných vlastností, aby byl pohyb v jednotlivých místnostech bezpečný a pohodlný. Dlažba do koupelny má jinou specifikaci než dlažba do obývacího pokoje. A nezapomeňte na důležitou maličkost - každá dlažba se dá použít i na obklady stěn, ale opačně to nejde! 

S výběrem vaší interiérové dlažby vám velmi rádi poradíme. Se svými dotazy nás kontaktujte pomocí formuláře níže, zavolejte nám nebo si přijďte vybrat osobně do našich showroomů v Praze, Brně nebo Ostravě. Těšíme se na vás.

Chci poradit s výběrem dlažby


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 


Produkty v magazínu


akce
-20%

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner