Magazín

5 kroků pro přípravu venkovní dlažby na léto

5 kroků pro přípravu venkovní dlažby na léto | Keraservis

Jaro je ideálním obdobím pro přípravu venkovní dlažby na nadcházející teplou sezónu. Ať už máte keramické dlaždice na terase, kolem bazénu, nebo v zahradě, je třeba je po zimě pořádně zkontrolovat a zbavit následků povětrnostních vlivů. Jak na údržbu venkovní keramické dlažby, aby v následujících měsících vypadala a sloužila vám co nejlépe? Poradíme.

Krok č. 1: Vyčištění a odstranění nečistost z dlažby

Podzim a zima se i u vás určitě zasloužily o pořádný přísun suchého listí, bláta a jiných nečistot. Z venkovní dlažby je nejlépe odstraníte hrubším kartáčem a vhodným čisticím prostředkem. Vybírejte vždy prostředky určené pro venkovní použití a vyhněte se agresivním chemikáliím, které by mohly povrch dlažby poškodit, případně ovlivnit její barevnost.

Venkovní dlažba | Keraservis

Keramická dlažba je odolnější než přírodní materiály, jako kámen nebo dřevo ale může klidně vypadat. Inspirujte se.

Krok č. 2: Kontrola poškození dlažby

Jakmile z venkovní dlažby odstraníte prach a nečistoty, pořádně si projděte dlaždici po dlaždici a pečlivě je zkontrolujte. Hledejte praskliny, odštěpky, ale i celé uvolněné dlaždice – to vše bude třeba opravit, aby vaše zahrada a terasa vypadaly dokonale a problém se časem a používáním ještě nezhoršoval. 

Krok č. 3: Impregnace dlažby

Po řádném vyčištění a opravě poškozených dlaždic přichází na řadu impregnace. Ta pomáhá chránit dlažbu na terase, u bazénu a v zahradě před mrazem a vlhkostí, ale také UV zářením a dalšími povětrnostními vlivy. Prodlužuje tak její životnost a obecně pomáhá udržet dlažbu v dobrém stavu.

Venkovní dlažba | Keraservis

Na venkovní dlažbu aplikujte vždy jen impregnační prostředky na ni určené: stejně jako při čištění totiž platí, že nevhodnými nebo příliš agresivními chemikáliemi byste ji mohli nenávratně poškodit. Použít můžete například průhledný vodu odpuzující nátěr Fila HYDROREP Eco, vhodný na celou řadu povrchů včetně keramiky, a to v interiéru i exteriéru. Nejen s impregnací a ochranou, ale také čištěním venkovní i vnitřní dlažby vám pomůže ochranný přípravek proti skvrnám Fila MP90 Eco Plus

Krok č. 4: Kontrola odvodnění dlažby

Venkovní dlažba, na které po každém jarním deštíku stojí voda, trpí. Než tedy na terasu znovu nastěhujete venkovní nábytek a na zahradě se začnete věnovat okopávání záhonků, zkontrolujte, zda je dlažba dobře odvodněná a odvodňovací systémy fungují i po zimě tak, jak mají. Dlažbu ochráníte před zbytečným poškozením a prodloužíte její životnost.

Venkovní dlažba | Keraservis

Keramická dlažba je skvělou volbou nejen na terasu, ale také kolem bazénů. Víme proč.

Krok č. 5: Pravidelná údržba dlažby

A je hotovo! Anebo ne? Na venkovní dlažbu nestačí „naběhnout“ jen jednou ročně, klíčová je její pravidelná údržba. I v průběhu jara a léta ji proto pravidelně čistěte a odstraňujte z ní nečistoty. Objeví-li se na ní skvrny (třeba od oleje z grilu nebo potravin ze společných venkovních večeří), zatočte s nimi raději hned. To stejné pak platí i pro opravu prasklin, odštěpků a dalších poškození.

Venkovní dlažba: krásná od jara do podzimu, chráněná (nejen) v zimě

Kvalitní a správně udržovaná keramická venkovní dlažba bude nádherně vypadat a dobře vám sloužit dlouhá léta. Ať už ji doma máte na terase, v zahradě, nebo kolem bazénu, užívejte si jí naplno od jara až do podzimu, nebo klidně i déle! Během zimních měsíců nebo v obdobích, kdy ji nepoužíváte, ale zvažte její dodatečnou ochranu a před vlhkostí, sněhem a mrazem ji schovejte pod plachtou. Odvděčí se vám ještě krásnějším vzhledem a pár lety služby navíc.

Venkovní dlažba | Keraservis

Výběr dlažby na terasu není snadný. Zjistěte, na co při něm nezapomenout.

Dobrá příprava a správná údržba venkovní dlažby se vyplatí a naši specialisté vám s ní rádi poradí. Pokud zahradní dlažbu nebo dlažbu na terasu teprve vybíráte, přijďte si prohlédnout vystavené vzorky do showroomů Keraservis v Praze, Brně a Ostravě. Široký sortiment venkovních i vnitřních dlažeb kvalitních značek Atlas Concorde, Floor Gres nebo Keraservis najdete také online v našem e-shopu.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


11 variant

Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner