Magazín

Jak vybrat dlažbu na terasu

Venkovní dlažba na terasu od Keraservis.

Budujete venkovní terasu a rozhodujete se, jakou dlažbu použít? Jistě máte vysoké nároky, přejete si, aby dobře vypadala, neklouzala, nepopraskala mrazem a dlouho vám vydržela. Pokud chcete vsadit na jistotu, vyberte si keramickou dlažbu.

Dřevo, beton, kámen, všechny tyto přírodní materiály vypadají na venkovní terase velmi pěkně, ale každý z nich má alespoň jednu vlastnost, která na venkovní použití není vhodná. Dřevo vysychá a kroutí se, kámen popraská a beton se drolí. Keramická dlažba má ve všech ohledech ty nejlepší vlastnosti. Ale pozor, je potřeba vybrat tu správnou, která je protiskluzová, mrazuvzdorná, otěruvzdorná a odolná povětrnostním podmínkám. Poradíme vám, jak na to.

Dlažba na terasu

Typy dlažby na terasu podle způsobů pokládky

Pokud jste se rozhodli pro venkovní keramickou dlažbu, můžete si vybrat ze dvou základních typů podle způsobu pokládky:

1/ Keramická dlažba vhodná do interiéru i exteriéru

Jedná se o běžnou keramickou dlažbu, která se používá v interiérech (v koupelnách, kuchyních, halách a podobně), ale je výrobcem označena, že je vhodná také pro použití v exteriérech. Tato dlažba se vždy pokládá lepením pomocí lepidel nebo na maltu. Pro jistotu se vždy zeptejte odborného poradce v showroomu, jestli je vámi vybraná dlažba určená také pro venkovní použití.

2/ Speciální keramická dlažba 2 cm 

Dlažba o tloušťce 2 cm je speciálně určena pro použití na terase a pokládá se na terče. Výběrem dlažby 20 mmm, někdy označované také LASTRA, nemůžete udělat chybu, všechny potřebné parametry pro použití v exteriéru splňuje vždy. Způsob pokládky na terče je na terasu ideální. Přečtěte si o tom více v našem odborném článku 10 výhod pokládky dlažby na terče.

Dlažba na terasu

Jaké rozměry venkovní dlažby jsou nejvhodnější?

Ideální rozměr dlaždice neexistuje. Vždy je potřeba zvážit, v jakém stylu terasu budujete a aby také ladila s interiérem domu. Nejběžnější formát je 60 x 60 cm. Ale například pro terasu v rustikálním stylu jsou vhodné spíše menší rozměry, například dlaždice v imitaci kamene 30 x 60 cm. Pro dlažbu ve vzhledu betonové stěrky je vhodná velkoformátová dlažba, která je k dispozici až do 120 x 240 cm. Keramická dlažba ve tvaru terasových prken, které vypadají přesně jako dřevěné, se vyrábí obvykle v rozměrech 30 x 120 cm. 

Dlažba na terasu

Vzhled je to, co o výběru podlahy na terasu rozhoduje

Velkou výhodou keramické dlažby na terase je to, že dokáže dokonale imitovat přírodní materiály a přitom nabídnout skvělé užitné vlastnosti. Například italský výrobce Atlas Concorde dbá na to, aby povrchy dlaždic ve vzhledu dřeva, kamene, mramoru, betonové stěrky nebo i kovu byly tak dokonalé, že je od svých přírodních vzorů prakticky není možné rozeznat. Velmi důležité je, že téměř všechny kolekce dlažeb Atlas Concorde jsou rektifikované. V praxi to znamená, že dlaždice mají mezi sebou minimální spáry, celá terasa tedy vypadá pěkně celistvě a velmi dobře se udržuje. Takže se ani nemusíte bát, že by váš zahradní nábytek nebo manipulace s ním na dlažbě způsobovaly nějaké komplikace.

Vyberte si dlažbu na terasu bez zbytečných starostí a přijďte si nechat poradit do našich showroomů v Praze, Brně a Ostravě. Očekávat můžete široký výběr dlažeb, venkovní výstavku velkoformátů a především profesionalitu a odborné poradenství. U nás si vyberete. Těšíme se na vaši návštěvu.

TIP PRO VÁS: Přečtěte si, jak elegantně ukončit dlažbu na terase.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner