Magazín

Tisíc a jedno použití: Představujeme místa, kde byste keramické obklady a dlažbu (možná) nečekali

Kde všude použít obklady | Keraservis

Jako dlažba v koupelně nebo obklad sprchového koutu. I když jde o jedny z nejčastější případů, využití keramických obkladů a dlažby jimi ani zdaleka nekončí. Pokud si dlaždice mimo koupelnu (a maximálně ještě kuchyni nebo předsíň) dokážete představit jen stěží, čtěte určitě dál. Ukážeme vám, kde všude keramické obklady a dlažba vyniknou svými vlastnostmi i vzhledem, a kdo ví? – možná vás i inspirujeme.

Velkoformátové obklady a dlažba pro malé i velké koupelny

Začněme ale přeci jen v koupelně, a to rovnou ve velkém – obklady a dlažbou ve velkých formátech. I když by se mohlo zdát, že majitelé malých koupelen mohou tuto pasáž rovnou přeskočit, opak je pravdou.

Kde využít obklady a dlažbu | Keraservis

Za velkoformátové se považují už od velikosti 60x120 cm, a tak je jasné, že se v prostorách o menší ploše nejen uplatní, ale dokonce by se jim tady měla dát přednost před těmi v klasických velikostech: dokáží totiž prostor opticky zvětšit a sjednotit. Přidejte větší hygieničnost, jednodušší údržbu a fakt, že snad neexistuje odstín, dekor či imitace (včetně dřeva, kamene, betonu nebo kovu), v nichž by nebyly k dispozici, a máte jasno. 

Velkoformátové obklady a dlažba se do malých koupelen skvěle hodí. Inspirujte se našimi návrhy dvou malých koupelen v rodinném domě nebo návrhem malé koupelny s vanou a nikou.

Keramické obklady a dlažba v kuchyni a předsíni

Kuchyně a předsíň jsou další předvídatelné prostory, kde keramické dlaždice nachází své místo v mnoha domácnostech. Popusťte ale na chvíli uzdu fantazii a možná pro ně najdete využití i jinde než na podlaze v hale a zdi za kuchyňskou linkou. 

Namísto malování obložte stěny předsíně při příští rekonstrukci (nebo klidně hned!) obklady v imitaci přírodního kamene, třeba z kolekce Marvel Travertine od Atlas Concorde. Dáváte-li přednost dřevu, sáhněte po dubových Would, máte-li rádi barvy, vsaďte na Boost Color od stejné značky. Odměnou vám bude nejen krásný vzhled, ale také praktičnost, jíž se žádná výmalba nevyrovná.

Kde využít obklady a dlažbu | Keraservis

Barvy koupelně a interiéru sluší, a co pak teprve ty roku 2024! Přečtěte si o nich víc.

Keramické obklady jsou na podlaze kuchyně nedocenitelné a to stejné platí i pro zeď za kuchyňskou linkou, která musí odolat vysokým teplotám při vaření. Věděli jste ale, že keramika je také skvělý materiál pro samotné pracovní plochy? Keramické desky (třeba Atlas Plan od Atlas Concorde) jsou vodotěsné, hygienické a snadno se čistí, ale jsou také pevné a odolné vůči skvrnám, poškrábání a opotřebení, což v kuchyni oceníte dvojnásob. 

Atlas Plan a InvisaCook jsou dokonalá dvojka. Zjistěte, jak funguje neviditelné vaření na keramické kuchyňské desce. 

Designová keramická stěna v obýváku nebo ložnici

Keramických obkladů a dlažeb se není třeba obávat ani v obytných prostorách. Ať už zvolíte klasický „keramický“ vzhled, nebo se přikloníte k některé z dokonalých imitací (nejen) přírodních materiálů, designovou stěnu nebo obklad krbu vám budou všichni závidět.

Kde využít obklady a dlažbu | Keraservis

Například 3D obklady Atlas Concorde Aplomb vypadají úplně jako tapety a od těch papírových je nepoznáte, dokud si na ně nesáhnete! Stále populárnější (v koupelně i mimo ni) je také betonová stěrka nebo obklad v imitaci betonu, které padnou jako poklice na hrnec především minimalistickému interiéru v industriálním stylu. Chybu neuděláte s novou betonovou kolekcí Factor nebo cementovou sérií Boost, obou od italských Atlas Concorde.

Do obytných prostor patří obrazy, a to i ty keramické. Jak vypadají? Dozvíte se v článku.

Obklady a dlažba v kavárně nebo hotelové recepci

Téměř nekonečná škála barev, dekorů a formátů a výborné vlastnosti keramických obkladů a dlažeb jsou splněným snem interiérových designérů. Není tak divu, že na místa, kam by si keramika neprorazila cestu, narazíme jen těžko.

Keramické obklady vypadají nádherně v hotelových halách, restauracích i barech, v nákupních centrech nebo kancelářích, a to v standardních rozměrech, velkých (až obřích) formátech i trendy mozaice, která nám přišla vhod například při návrhu pro brněnskou pekárnu Manukyan

Kde využít obklady a dlažbu | Keraservis

Mozaika je krásná i praktická. Víme, které kolekce by neměly ujít vaší pozornosti.

Pro změnu velkoformátové obklady a dlažba našly své uplatnění při realizace pro nový pražský hostel Luma Terra. Tam jsme jimi obložili mimo jiné i celý recepční pult: obklady Onyx Gold v imitaci mramoru v kombinaci s důmyslným nasvícením působí skutečně luxusně.

Není snad prostor a situace, ve kterých by se keramické obklady a dlažba nedaly s výhodou využít. Ať už jde o soukromé interiéry, veřejné prostory nebo exteriéry, vyniká keramika svojí odolností i vzhledem. Nabídka je široká a volba není vždy jasná, a proto nejste-li rození bytoví designéři, přijďte se raději poradit se specialisty koupelnového studia Keraservis. Inspiraci (nejen) pro koupelny hledejte v showroomech v Praze, Brně a Ostravě nebo si rovnou nechte připravit návrh a vizualizaci na míru.

Chci poradit s výběrem obkladů a dlažeb


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner