Magazín

Jak vybrat bidet do koupelny: promyslete typ i funkce a vsaďte na kvalitu

Jak vybrat bidet do koupelny | Keraservis

Bidety už dávno nejsou jen výsadou luxusních koupelen bohatých. V posledních letech si nachází cestu do moderních koupelen po celém světě a to, že jsou stále populárnější, má celou řadu důvodů: od lepší osobní hygieny přes snadné použití až po šetrnost k životnímu prostředí. Zajímá vás, jaké typy bidetů existují a jak vybrat ten správný, na co pozor při instalaci a které značky jsou na trhu zárukou kvality? Čtěte dál.

Není bidet jako bidet. Vyberte si ten správný typ pro vaši koupelnu

Bidetů existuje hned několik typů a ne všechny se hodí do každé koupelny, proto vybírejte pečlivě.

Jak vybrat bidet | Keraservis

Samostatné bidety je možné rozdělit na keramické a elektronické, v obou případech jde o kompletní zařízení, vyžadující vlastní instalaci. Keramické bidety jsou opatřené bidetovou vodovodní baterií, ovládají se manuálně a hodí se pro ty, kteří plánují rekonstrukci koupelny a mají k dispozici dostatek prostoru na extra kus sanity. 

Elektronické bidety, známé také jako sprchové toalety kombinují funkci WC a bidetu, a tak žádné místo navíc nezaberou. I když jsou rozhodně nejpohodlnějším typem bidetu, budete si na ně muset připravit více peněz. O čtvereční metry v koupelně se nemusíte obávat ani s bidetovým sedátkem, montuje se totiž přímo na klasickou toaletu. Kromě úspory prostoru je tato varianta bidetu také cenově efektivní a nabízí se v mnoha různých stylech a modelech. 

Bidety se vejdou i do malé koupelny. Vyberte si třeba z těchto.

I sprchové nástavce neboli bidetové spršky lze připevnit k běžným WC a přidat tak jednoduše a rychle bidetovou funkci s manuálním ovládáním. Nevyžadují pořizování samostatného bidetu ani výměnu celého sedátka a jejich výhody jsou tak zřejmé: finanční dostupnost a snadná instalace, které z nich dělají skvělou volbu tam, kde koupelnu chcete vylepšit bez velké investice a nutnosti stavebního zásahu. 

Jak bidetové spršky fungují a která je ta nejlevnější? Zjistěte to.

Jak vybrat bidet | Keraservis

Instalaci bidetového sedátka zvládnete sami, samostatný bidet svěřte odborníkům

Samostatný keramický bidet umístěte v koupelně v bezprostřední blízkosti toalety a po obou jeho stranách nechejte asi 30 cm volného místa, bude se vám snadněji používat. Nezapomeňte, že u závěsného zařízení bude nutné stavebně zasahovat do zdi, volně stojící bude v tomto ohledu jednodušší. To stejné samozřejmě platí i u sprchové toalety. V obou případech doporučujeme při instalaci využít profesionálních služeb instalatéra. 

To instalaci bidetového sedátka zvládnete i bez specialisty. I když je většina z nich přizpůsobená toaletám evropských výrobců, před koupí se vždy vyplatí dobře měřit, aby vám sedátko nepřesahovalo přes okraj WC nebo naopak nebylo menší, než potřebujete. Pamatujte také, že u elektronického bidetového sedátka budete v blízkosti záchodu potřebovat elektrickou zásuvku.

Jak vybrat bidet | Keraservis

Bidetovou spršku můžete na přívod vody připojit dvěma způsoby. S klasickým připojením se připravte na osvěžující studený proud, dáváte-li přednost teplé vodě, případně možnosti regulace, budete se muset poohlédnout po bidetové baterii.

Funkce bidetů, které potěší „začátečníky“ i ty nejnáročnější uživatele

V závislosti na tom, jaký typ a model bidetu zvolíte, se můžete těšit na celou řadu funkcí. Zatímco se základními modely se jednoduše omyjete proudem vody, u těch pokročilejších na vás čekají funkce jako regulace teploty a tlaku vody, vyhřívání sedátka, vysoušení, nebo dokonce samočištění. Skvělou praktickou vychytávku pak představují bidety s jemným nočním osvětlením, odsáváním pachů, pomalým sklápěním sedátka…, nemluvě pak o těch s uživatelskou pamětí nebo těch, které můžete ovládat dálkovým ovladačem či chytrým telefonem.

Koupelna 21. století je koupelna chytrá. Co v ní najdete? Prozradíme.

Zajímá-li vás, jak bidet správně používat, vězte, že to úzce souvisí právě s jeho typem a funkcemi. Na sezení čelem ke zdi není sice nic špatného, většina lidí ale na bidetu sedí jako na klasické toaletě. Někteří dávají přednost omytí čistou vodou, jiní ji ještě doplní o mýdlo, v tom případě by ale (a to hlavně u žen) mělo jít o to určené speciálně pro intimní partie. Pokud váš bidet nemá funkci vysoušení, mějte po ruce vždy připravený ručník. A to je vše: použití bidetu je snadné a zvyknete si na ně jedna dvě.

Jak vybrat bidet | Keraservis

Vybíráte bidet? Dejte si načas a vsaďte na kvalitu

Stejně jako u jiné koupelnové sanity se i u bidetů vyplatí vybírat pečlivě a před nejnižší cenou dát přednost ověřeným značkám, jako jsou Villeroy & Boch, Laufen nebo Geberit.

Cleanet Navia od Laufen je synonymem hygieny bez kompromisů. Designová bezokrajová toaleta je vybavená bidetovou sprškou s regulací teploty a tlaku vody, ale také speciálním odvápňovacím programem nebo ovládáním přes aplikaci s možností individuálních profilů pro jednotlivé uživatele. Podobnými funkcemi disponuje také prémiový bidet Cleanet Riva od stejné značky, vedle ale určitě nešlápnete ani s AquaClean Mera od Geberit, elektronickým bidetem se speciální dámskou sprškou a automatickým čištěním trysky.

Poohlížíte-li se po klasickém keramickém bidetu, jsou naší jedničkou jednoznačně ty od Villeroy & Boch. V koupelně se svým jednoduchým a čistým designem nádherně vypadají a díky prvotřídním materiálům vám budou výborně sloužit dlouhá léta. 

Jak vybrat bidet | Keraservis

Toaleta s bidetovou sprškou VICLEAN-I 100 od Villeroy & Boch je ztělesněný luxus. Inspirujte se.

Bez ohledu na to, kterému bidetu dáte přednost, vězte, že s ním do své koupelny vnášíte lepší hygienu, dokonalé pohodlí i nezanedbatelný ekologický prvek, které jakmile jednou okusíte, už se jich nebudete chtít vzdát. S výběrem toho pravého bidetu do vaší koupelny vám rádi pomohou specialisté koupelného studia Keraservis. Přijďte se s nimi poradit a prohlédnout si vystavené vzorky do showroomů v Brně, Praze a Ostravě.

Chci poradit s výběrem bidetu. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner