Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Zařiďte si s námi koupelnu 21. století. Jaká bude? Přece chytrá

Chytrá koupelna | Keraservis

Dávno pryč jsou doby, kdy byla na trhu jedna hranatá vana, jedno umyvadlo a baterie s dlouhou výtokovou trubicí, „obsluhující“ obojí. Výběr dnes nezná hranic a kromě nejrůznějších materiálů, designů a barev zahrnuje i technologie, ze kterých se vám zatočí hlava. Které z nich by v koupelně 21. století rozhodně neměly chybět? Prozradíme. 

I koupelna může být chytrá

Chytré telefony, chytrá auta,… tak proč ne chytré koupelny? Těžko bychom hledali výrobce koupelnového vybavení, který na inovacích svého sortimentu nepracuje jako o život, a tak je rozhodně na co se dívat.

Známá německá firma Villeroy & Boch přišla s konceptem tzv. inteligentní koupelny, v rámci něhož začlenila chytré technologie do několika svých nových produktových řad. Třeba kolekce Finion nabízí designové osvětlení (včetně vany, která jako by se díky němu vznášela v prostoru) s intenzitou upravitelnou na dálku, hlasové ovládání muziky přímo ze sprchy nebo stanice pro bezdrátové nabíjení telefonů či tabletů. 

Subway? Nejen lahodné sendviče, ale také koupelna budoucnosti Villeroy & Boch! Seznamte se.

Koupelnová zrcadla More to See od stejné značky jsou opatřena LED technologií, která nejenže ušetří energii, ale s funkcí stmívání navodí v místnosti příjemnou atmosféru. Doslova v oázu relaxace ji pak promění rovnou v zrcadlech zabudovaný vysoce výkonný zvukový systém, jenž snadno propojíte s jakýmkoliv zařízením s Bluetooth technologií

Chytrá koupelna | Keraservis

Ozvučení dodá vaší koupelně nový rozměr. Jaké vybrat a kam s ním? Dozvíte se v článku.

Vodovodní baterie a sanita s inteligentními funkcemi

Inteligencí sobě vlastní mohou disponovat také baterie do koupelny. Ty z řady Keuco IXMO jsou osazené senzorem a tak chytré, že je lze ovládat aplikací v telefonu. Nastavit je v ní možné profily jednotlivých členů domácnosti, upravit intenzitu proudu i sledovat statistiky týkající se spotřeby vody.  

LED displejem s ukazatelem teploty vody jsou vybavené vodovodní baterie Grohe PLUS: když vodu zastavíte, údaj zmizí, když ji pustíte, znovu se objeví. Prudce elegantní baterii můžete navíc bezdotykově přepnout do režimu Eco, který sníží průtok vody na 4 litry za minutu, vy tak spolu s vodou budete šetřit peněženku i planetu. 

Chytrá koupelna | Keraservis

Šetřit (za) vodu v koupelně je hračka. Zjistěte jak na to.

Grohe se nevyřádila jen na svých koupelnových, ale také na kuchyňských bateriích: zatímco Grohe Blue vám za pomoci ovládacího tlačítka s LED diodou naservíruje ledově vychlazenou neperlivou, jemně perlivou nebo perlivou vodu, s Grohe Red budete mít vařící vodu k dispozici kdykoliv a bez čekání. To jsou věci!

I digitální ruční sprcha od Hansa má displej, který ukazuje teplotu a průtok vody, a dá se také připojit k aplikaci Digital Hand Shower App. V ní si jednoduše zobrazíte užitečné statistiky, nastavíte individuální cíle ohledně spotřeby a získáte tipy jak šetřit vodou.

Chytrá koupelna | Keraservis

Vodu o vždy ideální teplotě vám namíchá termostatická baterie. Tady je 5 důvodů, proč by neměla chybět ani ve vaší koupelně.

Existuje už i toaleta budoucnosti: nese název Cleanet Riva a má hned několik funkcí, kvůli nimž si ji zamilujete. Na první pohled nenápadný klozet je vybavený bidetovou sprškou pro intimní hygienu, nočním LED světlem, funkcí samočištění teplou vodou, a dokonce i automatickým osvěžovačem vzduchu. A nakonec: ovládat se dá i za pomoci mobilní aplikace. Pokud existuje skutečně luxusní WC do koupelny, je to jednoznačně tento klenot švýcarské firmy Laufen.

Chytrá koupelna | Keraservis

Příval novinek Laufen pokračuje i v roce 2023. Inspirujte se.

Ovládněte svoji koupelnu na dálku

Funkcionality chytrých domů se plynule přelévají i do koupelny a platí to také pro vytápění. Abyste měli v koupelně krásně teplo hned po příjezdu domů, stačí si do ní pořídit radiátor Terma a příkazy mu naprogramovat nebo mu je dát klidně na poslední chvíli s aplikací Terma SMART z auta nebo kanceláře. Podobně fungují i topné žebříky Isan, po nichž byste měli sáhnout i tehdy, toužíte-li v koupelně po skutečně designovém radiátoru.

Jak vybrat topení do koupelny? Řiďte se našimi tipy a vedle nešlápnete.

Neexistuje snad horší noční můra než vytopený byt či dům. Aby se nestala realitou, pořiďte si do koupelny chytrý sensor Grohe Sense Guard, který už ve vodovodním potrubí detekuje každou prasklinu, únik nebo zamrznutí vody. Nejen v koupelně, ale kdekoliv v domě pak můžete umístit sensor Grohe Sense, jenž bude bedlivě monitorovat vlhkost v interiéru. Oba chytré sensory jsou samozřejmě spojené s mobilní aplikací a veškeré pohotovostní stavy tak okamžitě hlásí vašemu telefonu. 

Chytrá koupelna | Keraservis

Chytrá sanita, chytré osvětlení, chytré vytápění. S výčtem tzv. smart řešení (nejen) do koupelny bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Chcete-li vnést šperku inteligence i do své domácnosti, přijďte si prohlédnout chytré produkty do showroomů koupelnového studia Keraservis v Praze, Brně a Ostravě nebo se do Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně zaskočte poradit přímo se specialisty na chytré domy z firmy Smarteon.

Chci poradit s chytrou koupelnou. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner