Realizace

Realizace (nejen) koupelen pro hostel Luma Terra: velkoformátové obklady a dlažba, kvalitní sanita a nadčasové barvy i dekory

Koupelny Hostel Luma Terra | Keraservis
Jiří Ohainka
O realizaci projektu se postaral/a:
Jiří Ohainka
Datum realizace:
2022

Nejen koupelny v rodinných domech a bytech přijdou pod ruku našim šikovným designérům. Tentokrát jsme v Keraservis dostali příležitost podílet se na projektu zbrusu nového hostelu na pražských Vinohradech a vrhli jsme se do něj přímo po hlavně. Výsledek? Posuďte sami. 

Hostel Luma Terra | Keraservis

Obklady a dlažba v nadčasových barvách i moderní velké formáty

Luma Terra nabízí jak společné hostelové ložnice, tak hotelové a apartmánové pokoje. Do sdílených i soukromých koupelen jsme spolu s architekty a investory vybrali obklady a dlažby v neutrálních a nadčasových odstínech a vzorech. Mezi obklady figurovaly kvalitní kachle italské značky Atlas Concorde, a to jak klasické, tak ve 3D: 3D Wall Solid a 3D Wall Ribbon White Matt v rozměru 40x80 cm. 

Došlo ale i na větší formáty, a to Calacatta Imperiale Matt (60x120 cm) a Boost Natural Kaolin (50x120 cm), a hlavně naprosto luxusní Atlas Concorde Marvel Dream (v odstínu Brazil Green) a Edge (v odstínu Gold Onyx), obojí ve fantastické imitaci mramoru a ještě fantastičtějším rozměru 75x150 cm.

Hostel Luma Terra | Keraservis

Podlahy pokryla velkoformátová dlažba netradičního rozměru 20x120 cm, konkrétně Atlas Concorde Heartwood Malt v imitaci dřeva, která se do vlhkých prostor hodí mnohem lépe než přírodní materiál. 

Poznejte Heartwood, kolekci Atlas Concorde inspirovanou historickými podlahami evropských vil a paláců.

Sanita: kvalitní, krásná na pohled, a hlavně praktická 

Kromě velkých formátů, které vypadají skvěle, snadno se udržují a dokáží opticky zvětšit i malý prostor, nabývají na popularitě také sprchové kouty bez vaničky. Právě ty jsme s úspěchem realizovali také v hostelu Luma Terra. Jejich základem se staly sprchové zástěny SanSwiss Top Line S bez spodního rámového profilu dveří pro snadný vstup do sprchy, které doplnily baterie Grohe a designové podlahové žlaby Alca.

Hostel Luma Terra | Keraservis

Zajímá vás, jak správně vybrat odtokový žlab do sprchy? Poradíme. 

Koupelny dotáhla k dokonalosti praktická dvojumyvadla Sapho MARIA, která ocení zejména rodiny bez luxusu dvou koupelen. Mezi záchodovými mísami vyhrála Jika Lyra Plus Rimless, WC bezokrajová, a tedy hygieničtější než ta s okrajem, za nimiž se častěji zachytávají nečistoty a bakterie.  

Bez zrcadla to v koupelně nejde, volba v tomto případě padla na kulaté zrcadlo Gedy o štědrém průměru 60 cm. Vše jsme uzavřeli jednoduchými doplňky výrobce Sapho a koupelny byly na světě.

Hostel Luma Terra | Keraservis

Třešnička na dortu: obklady jako tapety i nasvícené kachle

Zadání Luma Terra zahrnovalo kromě koupelen také prostor recepce, kde jsme obkládali recepční pult, z něhož se díky nasvíceným kachlím Gold Onyx z dílny Atlas Concorde v imitaci mramoru stal doslova designový prvek.

Hostel Luma Terra | Keraservis

Ten nejmodernější obklad si ale nakonec našel místo ve společné jídelně, pro niž si naši klienti zvolili Atlas Concorde Aplomb. Dekorativní kolekce italských mistrů keramiky připomíná tapety – na její 3D povrch si prostě budete chtít sáhnout – a nabízí se v 5 barevných odstínech a 2 texturách (jemné tečky a rovnoběžné linky).

S obklady Atlas Concorde Aplomb si v koupelně budete připadat jako v obýváku.

---

Produktů se v Luma Terra objevilo poměrně dost, o to důležitější bylo vše dobře sladit. K tomu nám i našim zadavatelům pomohly profesionální návrh a 3D vizualizace, které nám reálný výsledek hezky přiblížily. Rádi je připravíme i vám: nejen velká, ale každá koupelna totiž může být krásná. Přijďte se inspirovat a poradit se specialisty do koupelnového studia Keraservis v Brně, Praze a Ostravě.

Produkty v realizaci


Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner