Magazín

Rektifikovaná dlažba

Rektifikovaná dlažba Keraservis

Otázku, co je to vlastně ta rektifikovaná dlažba, slýcháváme od našich klientů stále častěji. Jednoduše řečeno, díky rektifikované dlažbě můžete docílit lepšího vzhledu podlahy. Spáry mezi jednotlivými dlaždicemi jsou velmi úzké a podlaha vypadá pěkně uceleně, kompaktně a elegantně.

Rektifikace znamená kolmé zabroušení hran už hotových dlaždic. Každý kus dlaždice přesně odpovídá předepsané velikosti. Největší výhodou rektifikované dlažby tedy je, že umožňuje pokládku s minimální spárou od 2 mm. Podlaha s minimálními spárami je velmi efektní a to především ve velkých plochách. Méně spár znamená také jednodušší údržbu, v úzkých spárách je méně nečistot a nedrží se tam plíseň. Rektifikovanou dlažbu můžete použít jak v interiérech, tak pro dlažbu na terase. Při použití v exteriéru si vždy ověřte, jestli daná dlažba splňuje parametry pro venkovní pokládku.

Často se setkáváme s mylným názorem, že rektifikovanou dlažbu není nutné spárovat, protože dokonale vyrovnané hrany umožňují pokládku jednotlivých dlaždic těsně vedle sebe. Opak je ale pravdou, také tady je spárování nezbytné, především proto, aby nedocházelo k zatékání vody pod dlažbu. A pozor také na manipulaci především u velkých formátů. Zabroušené hrany jsou velmi křehké a náchylné k odštípnutí, vyžadují tedy při pokládce opatrné zacházení. 

Ať už vybíráte jakoukoliv dlažbu, vždy je lepší přijet si ji prohlédnout osobně. Pokud si s výběrem nebudete jistí, velmi rádi vám pomůžeme. Těšíme se na vaši návštěvu v našich showroomech v Praze, Brně nebo Ostravě.

Chci poradit s výběrem dlažby


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner