Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Venkovní mrazuvzdorná dlažba

venkovní mrazuvzdorná dlažba na terasu. Keraservis.

Mrazuvzdornost je jednou z nejdůležitějších vlastností pro výběr venkovní dlažby. Je třeba si uvědomit, že venkovní dlažba bude po celý rok vzdorovat nepříznivým podmínkám počasí a jejím největším nepřítelem zejména v zimě je mráz.

Výbornou volbou pro venkovní podlahu na terasu je určitě keramická dlažba. Ale do exteriéru určitě není vhodný každý typ dlažby, pouze dlažba se speciálními vlastnostmi pro venkovní použití. Mrazuvzdornost mezi tyto speciální vlastnosti rozhodně patří a velmi úzce souvisí s další důležitou vlastností a to nasákavostí. 

Co tedy mrazuvzdornost vlastně je a o jakých dlažbách můžeme bez obav tvrdit, že jsou mrazuvzdorné? Velice jednoduše řečeno - čím větší je pórovitost, tím více vody může dlažba nasáknout a tím menší je pak odolnost proti mrazu. Tedy nízká nasákavost znamená dokonalou mrazuvzdornost. Abychom mohli dlažbu pokládat za použitelnou v exteriérech, tedy mrazuvzdornou, nasákavost by se měla pohybovat v rozmezí 0,05-0,5%. A jak vlastně poznáte, že je dlažba mrazuvzdorná? Je označena piktogramem ve tvaru sněhové vločky

Pokud se chcete dozvědět více o nezbytných vlastnostech venkovní dlažby, podrobné informace najdete v tomto článku. A pokud nechcete ztrácet čas ověřováním vlastností pro venkovní použití, žádejte speciální typ venkovní dlažby o tloušťce 20 mm, tato dlažba splňuje tyto parametry vždy.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner