Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Typy sprchových hlavic

Typy sprchových hlavic

Jaký způsob sprchování si vyberete do vaší koupelny, to záleží pouze na vás, na vašich preferencích a vašem rozhodnutí. Určitě je z čeho vybírat a také je možné kombinovat více způsobů najednou. Ruční, boční nebo horní sprchová hlavice? Také se vám z toho trochu točí hlava? Pojďme si tyto pojmy vysvětlit, abyste si ujasnili, podle čeho se při výběru rozhodnout.

Horní sprcha

Horní neboli hlavové sprchy jsou v dnešní době stále častější. Naprosto ideálním umístěním je pro ně samozřejmě sprchový kout, avšak určitě se neztratí ani jako doplněk vany. Hlavové sprchy nejčastěji vybíráme podle velikosti. Je jasné, že čím větší rozměr bude sprcha mít, tím větší požitek budete mít ze sprchování. Vybírat ale můžete samozřejmě také z velkého množství materiálů, tvarů nebo třeba podle funkcí. Asi nejoblíbenějším typem jsou hlavové sprchy hranatého, obdélníkového nebo čtvercového tvaru. Jejich záběr na vaše tělo je širší a sprchu si tak doopravdy užijete. Důležité je také výška umístění hlavové sprchy. Pokud je vás v domácnosti více, tak se doporučuje alespoň dvacet centimetrů nad hlavou nejvyššího člena vaší domácnosti.

Tip pro vás: Prohlédněte si realizaci koupelny se sprchovým koutem, kde jsme použili horní hlavovou sprchu v kombinaci s ruční sprchou.

Ruční sprcha

Ruční sprcha je téměř běžnou součástí každého sprchového koutu nebo vany. Ve sprchových koutech se s ní můžeme setkat méně, neboť dnes jsou spíše standardem zabudované pevné sprchové hlavice umístěné nejčastěji nad vámi. Ruční sprcha je však díky své variabilitě také velice oblíbená. Pokud ve svém bytě sprchovým koutem nedisponujete a máte pouze vanu, takže je ruční sprcha téměř povinností. Samozřejmě v případě, že se chcete jednou za čas také osprchovat a nejen koupat. V dnešní době si můžete vybírat z širokého množství různých typů ručních sprch. Máme spoustu modelů lišících se od sebe svým designem a zejména pak svými funkcemi. Na některých ručních sprchách si můžete nastavovat sílu proudu redukcí některých trysek a proud tak zesilovat nebo naopak zeslabovat.

Tip pro vás: Podívejte se na realizaci malé koupelny, kde se krásně uplatnila ruční sprcha.

Boční sprcha

Boční sprchy jsou pro opravdové fajnšmekry, kteří si chtějí užívat chvíle ve sprše do poslední kapky! Jedná se o drobné jednotlivé moduly, které si můžete rozvrhnout ve sprchovém koutě tak, aby ani kousek vašeho těla nebyl o kapky sprchování ochuzen. Často se tyto moduly bočních sprch kombinují s horní sprchou, která poskytne obsáhlejší sprchování.

Tip pro vás: Prohlédněte si boční sprchu Hansgrohe BODYVETTE s čistící funkcí Rubit.

Pomůžeme vám vymyslet vaši sestavu pro sprchování tak, aby vám perfektně vyhovovala - stačí nás jen kontaktovat. Inspirovat se můžete u značek FIMAAxor, HansgroheRAVAK nebo TresVyplatí se sledovat naše akční nabídky - nyní si můžete pořídit za výhodnou cenu akční sety s ručními sprchami značky FIMA.

 


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner