Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude brněnský showroom z důvodu konání firemní akce UZAVŘEN.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Venkovní keramická dlažba

Dlažba na terasu a kolem bazénu Atlas Concorde. Keraservis.

Vybrat kvalitní venkovní keramickou dlažbu není jednoduchá záležitost. Při výběru se řídíme prioritně našim osobním vkusem a vlastními nároky na estetiku. Ale na druhé straně je nezbytné vybírat podle technických parametrů, protože podnebí střední Evropy, kde žijeme, je vystaveno mnoha rozmarům počasí. Ale porozumět tomu, která dlažba je do exteriéru vlastně vhodná, je složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Jednotlivé série jsou označeny různými piktogramy, ale kdo se v nich na první pohled vyzná?

Estetické parametry dlažby na terasu
Atlas Concorde Boost Mix

Že je správný výběr vzhledu venkovní dlažby důležitý snad ani není třeba zmiňovat. Dlažba musí být citlivě sladěná s domem, zahradou, nejbližším okolím a tvořit tak ucelený dojem. Většinu typů dlažby je možno použít jak v interiéru, tak v exteriéru – umožňuje to nenásilné propojení vnitřních a venkovních prostor a vlastně přirozené rozšíření vnitřních prostor ven, tedy tolik oblíbené propojení s přírodou.

V současné době máme nepřeberné možnosti výběru keramických dlažeb různých značek, ve vedení jsou ve všech směrech a dlouhodobě hlavně italští výrobci. Velmi trendy a na vrcholu oblíbenosti jsou v poslední době povrchy v imitaci přírodních materiálů –  různých druhů dřeva včetně patinovaných, kamene nebo také betonové stěrky. K dispozici jsou kolekce s industriálními povrchy, tedy ve vzhledu betonu nebo různých druhů kovů. Tyto keramické materiály jsou od svých vzorů téměř k nerozeznání a především, a tím se dostáváme k technickým parametrům, oplývají mnohem lepšími užitnými vlastnostmi – jsou nenasákavé, protiskluzové, časem se nekroutí, neplesniví ani nereznou…

Technické parametry dlažby na terasu
Atlas Concorde Entice

V exteriéru je možné použít dlažbu na spoustu míst, na terasy, balkony,  v okolí bazénů, na chodníčky v zahradě, soukromé i veřejné prostory. Je celoročně vystavena povětrnostním podmínkám – od spalujících slunečných paprsků, sněhu, deště, krup až po tuhé mrazy – tomu všemu musí naše venkovní dlažba odolat.

Pokud tedy má dlažba v exteriéru dlouhé roky perfektně sloužit, je potřeba použít mrazuvzdornou a dlažbu. Dlažba vhodná do takto extrémně namáhaných prostor musí mít nízkou nasákavost a také protiskluzovou úpravu. Pokud je nasákavost menší nebo rovna 0,5 %, jedná se z hlediska mrazuvzdornosti o naprosto vyhovující materiál. Dlažba s nasákavostí od 0,5 do 3 % je stále považována za mrazuvzdornou. Platí zde ale jednoduché pravidlo, čím menší číslo, tím lepší výsledky.

Speciální varianta keramických dlaždic určených právě pro venkovní použití je často označována názvem LASTRA. Ta je specifická svou tloušťkou - 20 mm silné dlaždice jsou ošetřeny tak, aby odolaly povětrnostním podmínkám a zabezpečily protiskluznost.  Výběrem produktu s označním LASTRA máte jistotu, že je to varianta stoprocentně vhodná pro venkovní použití.

Pokud si s výběrem nejste jisti, obraťte se se svými dotazy na odborné poradce v showroomech Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner