Důležité sdělení:
Vážení klienti, v souladu s aktuálním nařízením vlády jsou naše showroomy od 4.1.2020 otevřeny v omezeném režimu. Více informací v sekci NOVINKY.

Mrazuvzdorná dlažba

Mrazuvzdorná dlažba
55 výsledků
Načítání
Odkazy na všechny výrobce:

Mrazuvzdorná dlažba je jedním ze základních předpokladů venkovní pokládky. Je třeba si uvědomit že venkovní dlažba bude po celý rok vzdorovat nepříjemným podmínkám počasí, jako je voda, slunce nebo právě mráz.

Tou nejlepší volbou pro venkovní pokládku je určitě kamenná dlažba. Kámen je totiž na nepříznivé venkovní podmínky zvyklý a bude tak vzdorovat určitě nejlépe. Nevýhodou může být to, že stejného přírodního kamene nemusíte sehnat tolik, kolik byste zrovna potřebovali. Určitě je taky potřeba zmínit, že mokré kameny jsou poměrně kluzké. Další výbornou volbou pro venkovní pokládku je určitě beton, do kterého se často navíc přidávají další barevné pigmenty nebo látky, které mohou zajišťovat vyšší odolnost. Pokud má tedy beton vodoodpudivou úpravu, tak ji nenasákne, čímž odpadávají problémy s mrazem v zimě. U betonu můžete vybírat ze stále oblíbené zámkové dlažby, používané například na příjezdových cestách, nebo z velkoformátových dlaždic. Méně vhodná do exteriéru je dlažba keramická, neboť přirozenou vlastností keramiky je vodu vsakovat. I keramika se však dá do určitě míry povrchově upravit, aby vodě částečně odolávala. Údaje o nasákavosti (poréznosti) materiálu Vás upozorní na to, jaká je mrazuvzdornost výrobků. Obecně u keramických dlažeb platí, čím menší nasákavost materiálu, tím větší je mrazuvzdornost. Abychom mohli dlažbu pokládat za použitelnou v exteriérech, tedy mrazuvzdornou, nasákavost by se měla pohybovat v rozmezí 0,05-0,5%

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner