Magazín

Protiskluzná dlažba

Toužíte po nové dlažbě do koupelny, domácího wellness, na terasu nebo k bazénu? Vybírejte nejen podle svého vkusu, ale také podle technických parametrů. Z hlediska bezpečnosti je jedním z nejdůležitějších právě pro dlažbu je protiskluznost.

Protiskluznost má dvě kategorie, jedna je určena pro chůzi v obuvi a druhá pro chůzi naboso:

Protiskluznost – chůze v obuvi

Rozlišujeme pět protiskluzných úprav pro chůzi v obuvi, označených řadou R9 – R13, dlaždice bývá označena piktogramem nohy v obuvi. Na jaké povrchy jsou jednotlivé stupně protiskluznosti vhodné? Poradíme vám.

R 10 - pro koupelny a kryté terasy

R 11 - pro otevřené terasy a schody

Protiskluznost – chůze naboso

Pokud plánujete dlažbu v koupelně nebo chcete chodit po venkovní dlažbě také naboso, hledejte piktogram bosé nohy. Zde se používá stupnice A, B a C, přičemž označení C je z hlediska možnosti uklouznutí nejbezpečnější. Nejmenší riziko uklouznutí je u dlažeb s označením C.

Uveďme si příklad, jak vyhodnotit protiskluznost:

Ve svém novém domě plánujete položit dlažbu na terasu, která vede až k bazénu. Zde je zvýšené riziko uklouznutí. Kolem bazénu můžeme chodit v obuvi, ale také možná budete chodit bosí. Když vyhodnotíme tyto vstupní podmínky, doporučíme venkovní dlažbu s protiskluzem R11 B. Pokud byste si ale vybrali speciální venkovní dlažbu o tloušťce 20 mm, nemusíte si ověřovat, jestli je protiskluzná. Tento typ dlažby splňuje všechny podmínky pro venkovní použití automaticky

Uvedený příklad je pouze orientační. Při výběru vhodné dlažby do vlhkého prostředí je potřeba vždy vyhodnotit konkrétní podmínky. S výběrem vám velmi rádi odborně poradíme.

Chci poradit s výběrem dlažby


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuProdukty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner