Magazín

Kolik stojí rekonstrukce koupelny? Záleží na velikosti, rozsahu prací i kvalitě vybavení

Kolik stojí rekonstrukce koupelny | Keraservis

Kolik stojí rekonstrukce koupelny? A jak dlouhý je kus provázku? Připevnit jednotnou cenovku na rekonstrukci koupelny, za kterou by si ji jednoduše mohli pořídit všichni, není možné. Modernizace koupelny je investicí do pohodlí a estetiky domova, dobré plánování a stanovení rozpočtu jsou přitom pro její úspěch klíčové. Jak hluboko do kapsy při ní budete muset sáhnout, záleží na celé řadě faktorů. Pojďme se podívat na ty hlavní. 

Malá levněji, větší dráž: velikost koupelny a rozsah prací ovlivní cenu rekonstrukce

Velikost koupelny je základním faktorem, který určí cenu její rekonstrukce. Nepřekvapí přitom, že menší koupelny, třeba v paneláku, většinou (ale ne vždy!) zvládnete zrenovovat za méně peněz než ty skutečně prostorné.

Rekonstrukce koupelny | Keraservis

Je-li třeba jen rychle vymalovat a dosluhující sanitu vyměnit za novou, obejdete se snadno s pár tisícovkami nebo nižšími desetitisíci korun. Úplně jiný scénář ale nastane, budou-li práce zahrnovat změny dispozic místnosti, instalaci nových rozvodů a další stavební úkony. Kompletní rekonstrukce koupelny – například včetně výměny umakartového panelákového jádra za zděné – bývá přirozeně dražší než jednodušší renovace. Než se pustíte do bourání, pečlivě proto zvažte, jaké úpravy jsou skutečně nezbytné či žádoucí a jaký vliv budou mít na celkovou cenu rekonstrukce vaší koupelny. 

Jak může vypadat kompletní rekonstrukce koupelny? Třeba jako ta našich klientů z Čejkovic. Podívejte se. 

Útrata, nebo investice? Při rekonstrukci koupelny pozor na materiály a jejich kvalitu

Kvalita a design sice „lezou“ do peněz, než ale sáhnete po levnějších variantách, na chvíli se zastavte. Vybírejte materiály, které splňují jak vaše estetické preference, tak nároky na použití. Za obklady a dlažbu ověřených značek zaplatíte určitě více, odmění se vám ale vyšší odolností, trvanlivostí a delší životností.

Rekonstrukce koupelny | Keraservis

Velkoformátové obklady a dlažba Atlas Concorde vám vydrží léta. Inspirujte se kolekcí Boost Balance v imitaci betonu nebo Would v podobě pravého dřeva.

I kvalitní sanita je investicí, která se vám nakonec bohatě vrátí. Hledáte-li něco výjimečného, nenechte si ujít novinky slovenského výrobce Lotosan nebo designové kousky švýcarské firmy Laufen. Nabídka na trhu je široká a cenové rozpětí obrovské, nejste-li si proto jistí, obraťte se raději se odborníky. 

Na profesionálním návrhu koupelny a dobrých řemeslnících nešetřete

Ani když váš budget na rekonstrukci koupelny není neomezený, jsou věci, na kterých se zkrátka šetřit nevyplatí. Zvláště je-li práce většího rozsahu, nechte si vypracovat návrh a 3D vizualizaci koupelny od specialisty. Jen tak budete přesně vědět, jak bude výsledek vypadat, a vyhnete se nepříjemným překvapením a dost možná i zbytečným výdajům navíc.

Pokud koupelnu nebudete přestavovat přímo vlastnoručně, počítejte s náklady na profesionální práci instalatérů, elektrikářů či obkladačů. Vybrat si spolehlivé a zkušené řemeslníky, kterým zpod rukou vyjde vaše nová koupelna snů, a ne něco úplně jiného, stojí za to i za cenu o pár stovek vyšší faktury.

Rekonstrukce koupelny | Keraservis

Pokládáte si dlažbu sami? A více, co je to planarita? Zjistěte, jak v koupelně dosáhnout maximálně rovné podlahy.

Mějte vždy rezervu. Během renovace koupelny se mohou objevit neočekávané výdaje (na opravy skrytých poškození, výměnu rozvodů apod.), jež bude třeba pokrýt tak či tak – a kdo je připraven, není překvapen. 

Rekonstrukce koupelny je dobrou investicí do pohodlí domova a dokáže zvýšit i jeho celkovou hodnotu. Je ale třeba ji dobře naplánovat a pečlivě zvážit všechny faktory, které mohou ovlivnit její cenu. Rádi vám s tím pomohou specialisté koupelnového studia Keraservis. Přijďte se s nimi poradit do showroomů v Brně, Praze a Ostravě nebo si rovnou sjednejte schůzku online.

Chci poradit s rekonstrukcí koupelny. Kontaktujte mne, prosím.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner