Realizace

Rekonstrukce malé koupelny a kuchyně – totální proměna z nuly na sto

Rekonstrukce malé koupelny. Inspirace od Keraservis.
Martin Jelínek
O realizaci projektu se postaral/a:
Martin Jelínek
Rozloha místnosti:
9 m2
Datum realizace:
2021

Půl století staré obklady a dlažba v umakartovém jádru, oprýskaná plechová vana a další podobné skvosty čekaly na novou majitelku bytu v pražských Dejvicích. Od začátku bylo jasné, že byt v cihlovém domě z 60. let čeká totální rekonstrukce.

Zmíněné umakartové jádro muselo pryč a tím dočasně zmizela i celá místnost s koupelnou a toaletou. Nové příčky byly vybudovány znovu, tentokrát z cihel Heluz 11,5. Tento typ cihel Heluz je vhodný pro nenosné zdivo, tedy obezdění bytového jádra. Má vysokou zvukovou neprůzvučnost (45 dB) a nízký difúzní odpor při prostupu vodní páry. A po vyzdění příček nastal čas pro zařizování nové koupelny, toalety i kuchyně.

Proměna koupelny

Původní koupelna neměla žádné denní světlo a to je obecně v této místnosti problematická záležitost. Elegantní řešení se ale našlo. Nyní je koupelna prosvětlená mnohem lépe díky promyšlenému detailu – svislému pruhu mléčného skla mezi koupelnou a chodbou. Koupelna a toaleta jsou řešeny jako oddělené, propojujícím prvkem je stejný typ dlažby a obkladu značky Atlas Concorde. Podlahu z černobílé mozaiky doplňuje obklad v imitaci bílého lesklého mramoru Atlas Concorde Marvel Pro.

Proměna koupelny

Celá koupelna je vyladěna černobíle se zjemňujícími prvky světlého dřeva. Koupelna i toaleta jsou vybaveny koupelnovými bateriemi černé barvy značky Hansgrohe, ve sprše dominuje hlavová sprcha. Černou barvu najdeme také na rámu sprchového koutu HÜPPE typu Walk – in, na koupelnových doplňcích, zrcadle, designovém osvětlení a dokonce i na sprchovém žlabu TECE, který je z černě zabarveného skla.

Proměna koupelny

Celý byt je laděn do skandinávského designu – to znamená hodně dubového dřeva, hodně bílé a světle šedé barvy. Výrazným prvkem mírně vybočujícím z typického skandinávského stylu je stěna v dekoru imitujícím rezavý plech a také krásné tyrkysové obklady za kuchyňskou linkou. To vše sjednocuje jednotná podlaha v chodbě i kuchyni, jedná se o světle šedou dlažbu v imitaci betonu Atlas Concorde Mek.

TIP: Podívetje se i na další inspirace kuchyňí a zkuste si vybrat takovou, která vám udělat opravdu radost a hlavně bude užitečná a funkční.

Také jste koupili starší byt a potřebujete totální rekonstrukci bytového jádra? Naši odborní poradci v showroomech Keraservis v Praze, Brně i Ostravě jsou vám k dispozici. Kontaktujte nás.

Zdroj fotografií: HELUZ

Produkty v realizaci


Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner