Realizace

Návrh nadčasové koupelny – velkoformátové obklady v imitaci mramoru, walk-in sprcha a černé detaily

Realizace koupelny | Keraservis
Pavel Kučera
O realizaci projektu se postaral/a:
Pavel Kučera
Rozloha místnosti:
9 m2
Datum realizace:
2023

Stačí pár správných ingrediencí a je z toho koupelna jako vyšitá. V jednoduchosti je krása a dobře to ví i naši klienti z Velkých Němčic. Do svého rodinného domu si přáli přímočarou koupelnu, která (stylem i kvalitou zařízení) odolá času – a návrh přesně takové od nás dostali. Líbí se vám tak jako nám? 

Velkoformátové obklady a dlažba v imitaci mramoru a cementu 

Základem koupelny o štědré ploše 9 m2 se staly velkoformátové obklady a dlažba od známého italského výrobce keramiky Atlas Concorde. Stěny koupelny zdobí až po strop obklady z kolekce Exigo Calacatta v imitaci klasického mramoru. Mramor (nejen) do koupelny vždy patřil a patřit bude: jeho nadčasová elegance, neokázalý luxus a snadná kombinovatelnost s řadou dalších materiálů mu v oblasti koupelnového designu zaručují stálé místo na slunci. 

Realizace nadčasové koupelny | Keraservis

Na podlaze se skvěle vyjímá dlažba do koupelny z kolekce Atlas Concorde Codec ve vzhledu cementu v neutrální šedé barvě, která se ke světlému mramoru zdí výborně hodí. Jak obklady, tak dlažba jsou v rozměru 60x60 cm a řadí se tak ke stále populárnějším velkoformátovým

Velkoformátové obklady a dlažba vypadají dokonale také v dalších návrzích, třeba kamenné koupelny nebo dvojice koupelen designových

Realizace nadčasové koupelny | Keraservis

Walk-in sprcha od stěny ke stěně i praktické dvojumyvadlo

Protože v domě je koupelna jen jedna, bylo důležité, aby i v těch nejrušnějších částech dne dokázala „odolat náporu“ celé rodiny. Moderní walk-in sprchový kout bez vaničky je od zbytky koupelny oddělený jednoduchou skleněnou zástěnou bez rámu a bez problémů se do něj vejdou i dva lidé najednou. 

Sprcha bez vaničky je trendy, na co byste ale při její realizaci neměli zapomenout? Zjistěte to. 

Se stejnou filozofií pak pracuje i dvojumyvadlo Sapho Slim, dlouhé celých 120 cm. Zabudované je přímo do praktické koupelnové skříňky Mitra od stejné firmy, která poskytuje dostatek úložného prostoru třeba na náhradní ručníky. Umyvadlu kraluje dvojice stojánkových vodovodních baterií Tres Study v elegantním černém matu. 

Kvalitní španělská značka Tres našla v koupelně své zastoupení také ve sprše, a to v podobě koupelnové baterie s praktickou ruční a luxusní hlavovou sprchou s několika volitelnými módy pro ještě příjemnější zážitek z každodenní očisty. 

Realizace nadčasové koupelny | Keraservis

Doslova designovým klenotem koupelny jsou také baterie Fima SNAP. Inspirujte se.

Co se týče sanity, doplňuje koupelnu ještě toaleta Geberit se sprchovým nástavcem neboli bidetovou sprškou. Bidety si nacházejí cestu do stále více moderních koupelen a důvodů k tomu je celá řada: nabízí lepší hygienu, ale také pomáhají šetřit životní prostředí. Tam, kde není prostor na samostatný bidet nebo dostatek financí na bidetové sedátko, přichází na řadu právě bidetová sprška – jakmile ji jednou vyzkoušíte, už se neohlédnete zpět. 

Realizace nadčasové koupelny | Keraservis

Vybrat bidet nemusí být snadné. Přečtěte si, jaké typy bidetů existují i jak je správně používat. 

Praktické a elegantní: koupelnové doplňky, které vám zjednoduší život

Úložných prostor není nikdy dost, a proto jsme kromě prostorné skříňky pod umyvadlem vpravili do koupelny ještě skříňku zrcadlovou. Pohodlně se do ní vejde všechna kosmetika a za nádherně osvětleným zrcadlem si jí ani nevšimnete. 

Realizace nadčasové koupelny | Keraservis

Elektrický topný žebřík od výrobce Terma je v koupelně nejen zajímavým designovým, ale také funkčním prvkem: poslouží k odkládání a sušení vlhkých ručníků a koupelnu krásně vytopí. Spolu s přirozeným (oknem) i umělým odvětráváním ve sprchovém koutu tak pomůže zatočit s nežádoucí vlhkostí, jejíž vinou se v koupelně často množí škodlivé plísně a bakterie. 

Jak zatočit s vlhkostí v koupelně? Máme pro vás 5 účinných tipů.

Realizace nadčasové koupelny | Keraservis

Návrh koupelny nemusí být komplikovaný, aby vás chytil za srdce. Stačí pár dobře zvolených prvků a dvojice kontrastních odstínů a koupelna, do které se ráno budete těšit a večer se vám z ní nebude chtít odcházet, je na světě. Chcete mít jasnou představu o výsledku? Nechte si připravit návrh a 3D vizualizaci od specialistů koupelnového studia Keraservis. Přijďte se poradit do showroomů v Brně, Praze a Ostravě nebo si rovnou sjednejte schůzku online.

Mám zájem o realizaci koupelny


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Produkty v realizaci


Podobné realizace

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner