Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že 24. 5. 2024 budou showroomy Brno a Ostrava z důvodu konání firemní akce UZAVŘENY.

Děkujeme za pochopení.

Magazín

Venkovní keramická dlažba a lemy kolem bazénů

Venkovní keramická dlažba a lemy kolem bazénů. Keraservis.

Keramická dlažba je vynikajícím materiálem pro vydláždění povrchů kolem bazénů. Je typická svými ideálními vlastnostmi - protiskluzností, bezproblémovou hygienou, dlouhou životností, odolností proti povětrnostním vlivům a vlhkosti, a především nesmírnou vizuální přitažlivostí. Kolekce venkovních dlažeb Atlas Concorde zahrnují také speciální tvarovky, které slouží jako lemy k bazénům.

Dlažba kolem bazénu a vhodné ukončovací lemy kolem bazénů spolu velmi úzce souvisejí, proto doporučujeme řešit obě záležitosti současně. Všechny bazénové lemy značky Atlas Concorde mají, stejně jako venkovní dlažba k bazénu, protiskluzný povrch. Používání bazénu je naprosto bezpečné a komfortní a nemusíte se bát, že vám při pohybu kolem bazénu uklouzne noha. Speciální tvarovky určené k bazénům mají stejný design i povrch jako venkovní keramické dlažby, lze je s výhodou kombinovat s velkoformátovými dlažbami nebo i mozaikami, vhodnými pro menší bazény. Díky použití stejné keramiky na pochůzných plochách kolem bazénů, na terasách, ale také například na  venkovních obkladech, schůdcích, nárožích, venkovních kuchyních a nábytku vypadá okolí bazénů harmonicky a jednotně. 

Okraje bazénů

Pro dlažby kolem bazénů jednoznačně doporučujeme dlažbu o tloušťce 20 mm. Má všechny potřebné parametry pro venkovní prostory a je především je vhodná pro pokládku na terče, kterou pro použití kolem bazénů velmi doporučujeme. Speciální keramické tvarovky Atlas Concorde mají také tloušťku 20 mm a krásně na okolní dlažbu navazují. Výrobce nabízí hned několik možností použití bazénových tvarovek. Jedná se především o ukončovací lem s odtokovým kanálkem "bordo piscina" a odtokovou mřížku "griglia", ale také další speciální kusy, které lze vzájemně kombinovat a s úspěchem kolem bazénů použít.

Nejpopulárnějším řešením pro dlažbu u bazénu jsou keramické materiály ve vzhledu kamene nebo dřeva, zde je nepřeberné množství dekorů, ze kterých je možné si vybrat. Pokud máte rádí spíše industriální vzhled, lze si vybrat z dlažeb v imitaci betonu, kovu nebo populárního cortenu. Ať už si vyberete jakýkoliv design, můžete si být jisti, že vám dlažba kolem bazénu bude dobře a dlouho sloužit.

S výběrem dlažby i s technickým řešením pokládky kolem bazénů vám rádi pomůžeme. Kontaktujte nás v našich showroomech v Brně, Praze nebo Ostravě. Těšíme se na vaši návštěvu.

Chci poradit s výběrem venkovní dlažby.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávuPřečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner