Magazín

Jak na rekonstrukci koupelny

Návrh koupelny | Keraservis

Koupelny patří mezi části bytu nebo domu, které přicházejí na řadu s modernizací nejčastěji. Víte ale, jak na to? Umíte si vybrat? Není toho málo, co si musíte ujasnit a rozhodnout.  Poradíme vám krok za krokem, jak nejlépe postupovat při rekonstrukci koupelny tak, aby vám ještě  mnoho let dobře sloužila a dělala radost.

1/ Požadavky na koupelnu

Jako první na řadu přichází sestavení seznamu vašich potřeb, požadavků a přání. Pokud jste ve své původní koupelně neměli dost úložných prostor nebo dost odkládacích poliček, jistě jste toho denně litovali. Pokud vám vana sloužila jen k tomu, abyste ji jednou týdně přeleštili, asi ji k životu nepotřebujete. Právě z těchto předchozích zkušeností je potřeba vycházet. Přemýšlejte nejen o maličkostech, ale také o koupelně jako celku, především o tom, v jakém stylu by se vám koupelna nejvíce líbila. 

2/ Koupelnová inspirace

Tímto přirozeně přecházíme k dalšímu bodu - a to ke zdroji inspirace. Pro základní orientaci vám určitě dobře poslouží internet. Doporučujeme prohlédnout si náš MAGAZÍN, kde si můžete ujasnit to nejdůležitější a to jaký styl se vám líbí nejvíce. Bude to skandinávský styl, minimalistický, provensálský nebo snad retro? Omrkněte i barevnost, v letošním roce je jednoznačně IN modrá koupelna, ale taková bílá, béžová či v barvě dřeva je nadčasová. Prohlédněte si také sekci PRODUKTOVÁ INSPIRACE, na jednotlivých fotografiích si můžete rozkliknout konkrétní produkty, které vás zaujaly a dozvědět se o nich více. Možná vás osloví velkoformátové obklady - věděli jste, že jsou vhodné i do malé koupelny? Nebo vás zaujmou bidetová sedátka - nebudete potřebovat samostatný bidet. A co sprchový kout typu Walk-in, nebude lepší než ten klasický s vaničkou? 

3/ Osobní schůzka v showroomu

Až se dosyta naladíte a načerpáte inspiraci, nastane čas vyrazit do našeho koupelnového studia. Všechny vaše nápady, kterých teď máte v hlavě spoustu, potřebují trochu urovnat, učesat a přiřadit jim reálnou podobu. Zkušený specialista umí koupelně dát jednotný design a také ví, co je technicky možné realizovat a za jakých podmínek.  Domluvte si schůzku s některým z nich a vydejte se do našeho showroomu, který máte nejblíž - do Prahy, Brna nebo Ostravy. Přineste s sebou půdorys či náčrt koupelny a pár fotografií současné koupelny, stačí je jednoduše vyfotit mobilním telefonem.  Než se k nám vypravíte, doporučujeme podívat se na video, díky kterému si uděláte představu, jak by asi mohla schůzka v Keraservisu probíhat..

 

 

4/ 3D vizualizace koupelny

Na osobní schůzce proberte v klidu vše, co potřebujete. Můžete se také nechat inspirovat našimi vzorovými kójemi. Určitě doporučujeme nechat si  vypracovat 3D vizualizaci koupelny. Naši interiéroví designéři mají s návrhy koupelen dlouholeté zkušenosti, znají velmi dobře materiály a produkty, dovedou si poradit s prostorem a navrhnout originální řešení, na které byste určitě sami nepřišli. Předloží vám několik variant, díky kterým si svoji novou koupelnu dokážete lépe představit v různých podobách.  O těchto variantách můžete diskutovat a pak se rozhodnout pro tu správnou.

3d VIZUALIZACE

5/ Výběr dlažby a sanity

Koupelnový designér vám dá návrh, jaké obklady, dlažby, sanitu i koupelnový nábytek byste mohli ve vaší koupelně použít. Na papíře nebo obrazovce monitoru to může vypadat trochu jinak, než ve skutečnosti. Léty a praxí osvědčená rada zní - vždy je nejlepší si vše osobně prohlédnout a nejlépe “osahat”.  Dokonce je možné vzít si vzorky obkladů a dlažeb domů a prohlédnout si je přímo ve vaší koupelně na místě. 

6/ Rekonstrukce koupelny

Jednotlivé kroky samotné rekonstrukce závisejí na tom, jaké konkrétní změny chcete provádět. Většina rekonstrukcí se obejde bez bourání zdiva. Určitě vás ale čeká demontování stávající sanity, odpojení rozvodů, odstranění současné dlažby a obkladů. A pak samozřejmě následuje pokládka nových obkladů a dlažeb a montáž nového zařízení. Celá akce se dá zvládnout velmi dobře a také rychle. Zkušenou a zručnou realizační firmu z okolí vašeho bydliště vám rádi doporučíme.

 

Přijďte za námi do showroomů Keraservis v Praze, Brně a Ostravě. Rádi se vám budeme věnovat a uděláme vše pro to, aby vaše rekonstrukce proběhla bez problémů a k vaší plné spokojenosti.


Produkty v magazínu


Přečtěte si také

Co dalšího najdete v Inspiraci?

Inspiraci podle kategorií
Desítky realizací
Stovky 3D návrhů
Mraky katalogů

Proč koupelna od nás?

Odběr Novinek

Zadejte Vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, slevy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Spinner